Facebook open

Uzdrowiskowe leczenie dzieci to alternatywa dla klasycznego leczenia farmakologicznego i bardzo korzystne działanie prozdrowotne.

 Polskie prawo gwarantuje bezpłatne leczenie sanatoryjne dla dzieci i młodzieży od 3 do 18 lat, a także dla osób do 26. roku życia, o ile się uczą. Co więcej, dziecko nie musi cierpieć na poważną chorobę, żeby można było wyjechać z nim do uzdrowiska. Wystarczy, że często choruje, łapie infekcje, ma alergię czy astmę. Wyjazd do uzdrowiska jest doskonałym sposobem na wyleczenie z nawracających przeziębień, zapaleń dróg oddechowych czy angin i doskonałą alternatywą dla leczenia farmakologicznego. Czasem wystarczy po prostu zmienić klimat, by często chorujące dziecko nabrało odporności. W obiektach uzdrowiskowych można leczyć dzieci również odpłatnie. Powstaje też coraz więcej ośrodków wypoczynkowych, które zapewniają lecznicze turnusy dla dzieci i ich rodzin, oferując zabiegi lecznicze, rehabilitacyjne, a ostatnio również odchudzające. 

Uzdrowiska dla dzieci: Busko-Zdrój, Ciechocinek, Dąbki, Horyniec-Zdrój, Kołobrzeg, Krasnobród, Krynica-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Połczyn-Zdrój, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Szczawno-Zdrój, Świeradów-Zdrój, Świnoujście.

polecane hotele GORACH

polecane hotele CENTRUM

polecane hotele MORZE

polecane hotele JEZIORA

polecane KLINIKI DAY SPA

RANKINGI SPA

Phytomer 300x300

Nasze magazyny i albumy

Zapisz się do newslettera

Perfect SPA Awards

Phytomer 300x300

 

Pobierz E-Book

 okl e book SPA Rodzinne

okladka e book UZDROWISKAe-book Restauracje okladka Semana SPAeden pl

 

polecane hotele spa poziome wszystkie SPA EDEN

Polska na zdrowie PL0

Cytat tygodnia

shutterstock 30510868